Uudised

Inkubatsiooniprogrammi kandideerimine on avatud kuni 15. maini

Kuni 15. maini on võimalik kandideerida Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori inkubatsiooniprogrammi, mis on suunatud nii alustavatele kui ka tegutsevatele ettevõtjatele ning kogukondadele, kes soovivad oma ettevõtlikkust edendada. 

Inkubatsiooniprogrammi eesmärk on arendada Kesk-Eesti elu- ja ettevõtluskeskkonda, suurendades ettevõtlikkusteadlikkust, toetades alustavaid ettevõtjaid, aidates kaasa tegutsevate ettevõtete arengule ning pakkudes tuge innovatsiooni- ja arendustegevuses. Samuti toetatakse kogukondi nende ettevõtlikkuse edendamisel. 

Iga inkubant saab endale isikliku mentor-konsultandi, kelle abil koostatakse tegevuskava toote või teenuse arendamiseks. Programmi raames pakutakse osalejatele võimalust töötada koos kogenud spetsialistidega, kes aitavad arendada ärimudeleid, toetavad tootearendust ning soodustavad ettevõtte arengut. Samuti pakutakse liitunud ettevõtetele võimalust taotleda prototüübitoetust kuni 4000 eurot.  

Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori projektijuht Kadi Ploom rõhutab programmi olulisust: “Meie inkubatsiooniprogramm pakub osalejatele võimalust töötada koos kogenud spetsialistidega ja teadusasutustega, kes aitavad ideid arendada ja ellu viia. See on väga soodne võimalus kõigile, kes soovivad oma ettevõtet kasvatada või alustada uue äriga.” 

Kandideerimiseks tuleb täita vastav ankeet inkubaatori kodulehel, kus on olemas ka kogu info programmi ja partnerite kohta. 

Kesk-Eesti inkubandid ammutasid inspiratsiooni Soome iduettevõtluskeskkonnast ja innovatsioonikeskustest

Kesk-Eesti inkubandid ammutasid inspiratsiooni Soome iduettevõtluskeskkonnast ja innovatsioonikeskustest

22.–24. aprillil toimus Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori korraldatud õppereis Soome, mille eesmärk oli tutvustada inkubantidele erinevaid koostöövõimalusi, toetavaid keskkondi ja edulugusid naaberriigis. Reisil osalesid aktiivsed ettevõtjad Kesk-Eestist, kes on liitunud ettevõtlusinkubaatori programmiga.  

Esimese päeva fookus oli Helsingi startup-maastikul. Külastati iduettevõtjate keskust Maria 01, kus tegutseb enam kui 200 ettevõtet. Tegemist on Helsingi suurima iduettevõtluskeskusega, mis pakub alustavatele firmadele tuge, tööruume ja ligipääsu rahvusvahelisele kogukonnale. Maria01 on end sisse seadnud vanasse haigla kompleksi, kus nad alustasid tegevust ühe maja korrusel, aga tänasel päeval tegutsevad 6 hoones. 

Järgnes visiit Innovation Home koostööala keskusesse, mis pakub nii tööruume, mentorlust ja investeerimisvõimalusi, aga kõige olulisemalt tuge ettevõtete arenguks ja võrgustike loomiseks.  

Õhtupoolikul liiguti Lohjasse, kus majututi Kisakallio spordikeskusesse, mis on piirkonna jaoks oluline arendus- ja koostöökoht, mida toetab ka kohalik omavalitsus.  

Teisel päeval tutvuti Tyttyri elamuskaevandusega, mis tutvustab külastajatele Soome kaevandamisajalugu 100 meetri sügavusel maa all. Järgnes praktilise suunitlusega visiit Meriturva mereohutuse koolituskeskusesse, kus osalejad said ülevaate merepääste ja ohutusalastest teenustest ning tehnoloogiast.  

Kolmandal päeval külastati Eesti Suursaatkonda Helsingis, kus ekspordinõunik Irene Surva-Lehtonen rääkis Eesti ja Soome vahelistest kaubandussuhetest ning praktilistest sammudest Soome turule sisenemisel. Seejärel suunduti VTT Tehniliste Uuringute Keskusesse (VTT Technical Research Centre of Finland), mis on Soome suurim rakendusuuringute asutus ja üks Euroopa juhtivaid teadusorganisatsioone. VTT pakub ettevõtetele ja avalikule sektorile teadus- ja innovatsiooniteenuseid, keskendudes näiteks kestlikele toodetele ja materjalidele, süsinikuneutraalsetele lahendustele ning digitehnoloogiatele. 

 

Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaator pakub oma inkubantidele võimalust osaleda mitmel korral aastas õppereisidel nii Eesti siseselt kui väljaspoole. Õppereisidel osalemine annab inspiratsiooni ning võimalust tutvuda teiste piirkondade organisatsioonidega ning leida ka enda tegemistes uusi väljundeid või võimalusi. Üheks väga oluliseks osaks on alati ka võimalus inkubantidel kokku saada, oma kogemusi jagada ning vahest leida ka koostöövõimaluste kohti. 

Alanud on alustavatele naisettevõtjatele suunatud EWA programmi kandideerimine

Tartu Biotehnoloogia Park koos EIT Food RIS programmiga EWA (Empowering Women in Agrifood) kutsuvad osalema naisettevõtjatele suunatud arenguprogrammis, mis toetab neid nende karjääri algfaasis ja aitab vähendada soolist ebavõrdsust põllumajandus- ja toidusektoris. Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi (EIT) poolt ellu kutsutud ja rahastatud programm toimub sel aastal samaaegselt 13 Euroopa riigis ning teist korda Eestis.

Kes saavad osaleda?

Programmis saavad osaleda 10 äriideed omavat ning ettevõtlusega alustada soovivat või juba tegutsevat naisettevõtjat, kelle ettevõte on kandideerimise hetkel asutatud vähem kui kolm aastat tagasi ning ettevõttesse kaasatud investeeringute maht ei ole suurem kui 60 000 eurot.

Programmi ajakava:

Kandideerimine: 27. märts – 25. mai

Programmi kestus: juuni – november (6 kuud)

Matchmaking üritus: juuni 2025

Masterclass koolitus: oktoober 2025

Pitching üritus ja lõppvõistlus: november 2025

Mida programm pakub?

EWA programm on personaliseeritud mentorlusprogramm, kus osalejad saavad 1:1 juhendamist ekspertidelt erinevates valdkondades (sh äriarendus ja turundus). Lisaks toimuvad mitmed koolitused. Lõppvõistlusel selguvad kaks parimat, kellele on ettenähtud auhinnafond suuruses 15 000 eurot. Iga oselaja saab 1000€ toetust.

𝐊𝐚𝐧𝐝𝐢𝐝𝐞𝐞𝐫𝐢 𝐩𝐫𝐨𝐠𝐫𝐚𝐦𝐦𝐢 𝐣𝐮𝐛𝐚 𝐭ä𝐧𝐚!

Lisainfo ja kandideerimine:

EWA veebileht: https://www.eitfood.eu/projects/ewa-empowering-women-in-agrifood
Kandideerimise link: https://www.f6s.com/ewa-2025-eesti/apply

Kontakt ja lisainfo:
Maris Väli-Täht, maris@biopark.ee, 5662 1301

Keiu Käära, keiu@biopark.ee, 522 1392

Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaator toetab vabaühenduste ettevõtlikkust veebikooli kaudu

Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaator toetab vabaühenduste ettevõtlikkust veebikooli kaudu

Viljandi-, Järva- ja Jõgevamaa arenduskeskuste vabaühenduste konsultantide poolt sündinud kogukondade veebikoolis käsitletakse mitmekesiseid ja praktilisi teemasid, mis aitavad kogukondlikke algatusi ellu viia ning tõsta nende mõju. Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaator on mitmele oma õla alla pannud, et toetada ettevõtlikkust kogukondades. 

Saatesarjad viivad kuulajad teekonnale, kus kohtuvad innovatsioon, praktilised tööriistad ja inspireerivad kogemuslood. Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatori toel on valminud näiteks järgmised podcastid: 

Koostööna on tulemas ka 20. veebruaril projektikirjutamise hübriidkoolitus ja märtsis podcast rahastamisvõimaluste teemal. 

Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaator näeb suurt väärtust kohalikus koostöös ja kogukonna tugevdamises. Toetades podcastide tootmist, panustab inkubaator teadmiste jagamisse ja praktiliste lahenduste leidmisesse, et vabaühendused saaksid tõhusamalt oma eesmärke saavutada ja kogukondlikku ettevõtlust arendada. Vabaühenduste jaoks olemas ka inkubatsiooniprogramm, mille läbimise tulemusel valmib teenus, toode  või prototüüp või on valmisolek ettevõtluseks. 

Avasta uued võimalused: Ettevõtlikud naised Saaremaal

Inkubatsiooniprogramm avas taas uksed!

Hanketeade bürooruumide kohaldamiseks

Viljandimaa ettevõte sirutab end Saksa iduturule

Häkaton ringmajandus ja innovaatiline toit

Saksamaa tehnoloogiamessi MOTEK/BONDEXPO külastus

Idu võrsub: Väikepruulijatele villija Hans Vaiksaar

Idu võrsub: Kirglik Avastaja Jaanika Toome

Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatoris töötatakse ka Järvamaa kogukondadega

Kesk-Eesti ettevõtlusinkubaatoris töötatakse ka Järvamaa kogukondadega

Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis

Ettevõtlushäkaton Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolis

Alustati koostööd Baden Wüttembergi Liidumaa innovatsioonikeskusega “THE LÄND” ning Baierimaa Mehhatroonika ja Automaatika klastriga

Alustati koostööd Saksamaa innovatsioonikeskusega

Skip to content